Oct 24, 2021

शरीरको यी भागमा मोवाइल राख्नु घातक हुन सक्छ

May 16 , 2018

आजको समय मोबाइल संलग्न गरिएको छ हाम्रो आवश्यकता .. बाँच्न अब असम्भव छ बिना मोबाइल युगमा .. सोच्न सूचना त्यो हाम्रो स्वास्थ्य को लागि सही छ उठ्छ के प्रश्न। मोबाइल बढ्दै प्रयोग दैनिक क्षति साथै स्वास्थ्य जीवन सजिलो पुगेको छ बनाएको छ। विशेष गरी, स्मार्टफोनको विकिरणले स्वास्थ्यमा खराब प्रभाव पारेको छ। कल तपाईं पनि ठूलो विषय हो जहाँ राखिएको हुनुपर्छ .. आज हामी तपाईंलाई त हानिकारक हुन सक्छ भनेर बताउन छन् भनेर शरीर जो भागमा स्मार्टफोन लिन।

धेरै स्वास्थ्य अनुसन्धान यो आँखा र स्मार्टफोन र अनिद्रा बढी प्रयोग जलन को समस्या मान्छे मा साधारण हुन् भनेर स्पष्ट भएको छ। यसले यौन जीवनलाई असर गर्छ र मानिसहरूको प्रजननलाई पनि असर गर्दछ। विशेष गरी यी निकायको क्षेत्रमा सम्पर्कमा साँच्चै खतरनाक सम्पत्तिको मोबाइल ..।

टाउको भित्र

यी निद्रामा यो बानी .. अर्को गर्न जाँदै धेरै खतरनाक छ जबकि, तपाईं टाउको दुखाइ र चक्कर आना संग समस्याहरू हुन सक्छन् .. तिनीहरूले आफ्नो मोबाइल तकिये तल सुत्न त्यो रात समय आजकल मानिसहरू बानी भएको छ। वास्तवमा विद्युत चुम्बकीय विकिरण मोबाइलको बाहिर आउँदै गरेको हानिकारक हो। यसले मस्तिष्कको कार्यलाई असर गर्छ, जुन धेरै घातक परिणाम हुन सक्छ। यो गर्न को लागि सबै भन्दा राम्रो तरीका हो जब तपाईंको मोबाइल आफु को सोते समय आफु देखि दूर राख्नुहोस।

पछाडि खल्तीमा

केही .. आफ्नो फिर्ता खल्ती मा राख्न तपाईं बताउन मोबाइल फोन मान्छे दिन यो तरिका स्वास्थ्य निकै खतरनाक छ। त्यसैले अब यसो गर्दा तपाईं पेट दुख्यो र खुट्टा को गुनासो सक्छ .. त्यसैले फिर्ता खल्ती मा फोन आयोजित।

अर्को खल्तीमा

तर जो किनभने प्रकट गरेको छ कि एक स्वास्थ्य अनुसन्धान मा खल्ती पुरुष प्यान्ट वा जिन्स .. तिनीहरूलाई संख्या यो समाचार अत्यन्तै महत्त्वपूर्ण छ तपाईंको स्मार्टफोन हो कि एक दीर्घकालीन र गुणस्तर दुवै भएका मानिसहरू मा शुक्राणु त्यहाँ एक नकारात्मक प्रभाव छ

शर्ट खल्तीमा

यद्यपि यदि तपाईं शर्टको खल्तीमा आफ्नो मोबाइल राख्नुहुन्छ भने, यो तपाईंको लागि घातक हुन सक्छ। स्मार्टफोन बाट उत्पन्न भएको विकिरण पनि हृदय कमजोर विकिरण मोबाइल हुन्छ भनेर विश्वास आफ्नो हृदय र स्वास्थ्य विशेषज्ञहरूले खतरनाक प्रभाव पार्छ। राम्रो राख्दै मोबाइल मा प्यान्ट वा शर्ट तपाईं कतै जाँदै हुनुहुन्छ भने को pockets मा यो एक झोला तपाईं राख्न सक्नुहुन्छ। यदि तिनीहरू घर वा अफिसमा छन् भने, उनीहरूलाई मोबाइल धारकमा राख्नुहोस् वा खडा गर्नुहोस्।

बच्चाको सम्पर्कमा

खतरनाक छैन गर्दा छोराछोरीको मानसिक र शारीरिक विकास रूपमा साथै .. मोबाइल फोन प्रयोग को लागि छोराछोरीलाई .., मोबाइल फोन सम्पर्कमा रहन यस्तो छोराछोरीको hyperactivity र Difisit विकार रूपमा समस्या उत्पन्न हुन सक्छ कि एक अनुसन्धान अनुसार नकारात्मक प्रभाव