Sep 26, 2023

ट्राभल्समा “एमोनाइट एडभान्चर एण्ड ट्रेक्स” नै किन ?

Feb 23 , 2017

फागुन १२, काठमाडौं । दिनभरी आफ्नो रुप फेरिरहने तथा सौन्र्दय विभिन्न फूलहरुले सजिएर स्वर्गकी अप्सरा जस्तै देखिने रारा ताल, फेवातालबाट देखिने हिमालको छाँया, साँस्कृतिक सम्पदाले भरिपुर्ण साथै विश्वकै सबैभन्दा अग्लो हिमालको रुपमा चिनिने सगरमाथा हेर्न तथा घुम्ने चाहाना कसलाई हुँदैन र ?

स्वच्छ, शुन्दर, शान्त देशमा मनभित्र गुम्सिएका असंख्य पीडालाई भुलाउन भनी वर्षेनी हजारौंं विदेशी पर्यटकहरु नेपाल आउने गर्दछन् । त्यस्तै घुम्न आउने पर्यटक तथा स्वदेशीका लागि सहज तरिकाले गन्तव्यमा पु¥याउन नेपालमा धेरै नै ट्राभल एण्ड टुर्स संस्थाहरु खोलिएका छन् । संस्थाहरुले भाषामा पोख्त भएका गाइडद्धारा सहज रुपले सफल यात्रा गराउन महत्वपुर्ण भुमिका पनि निर्वाह गर्दै आएका छन् ।

त्यस्तै ट्राभल संस्थाका रुपमा “एमोनाइट एडभान्चर एण्ड ट्रेक्स” ( www.ammoniteadventure.com ) पनि एक हो । जुन राजधानी काठमाडौैंको ठमेलस्थित रहेको छ । विं सं. २०६८ सालमा स्थापित सो संस्थाले स्वदेशी तथा विदेशी पर्यटकका लागि प्याराग्लाइडिङ, हिमालयको यात्रा, जंगल सफारी, एयर टिकट, टिवेट तथा भुटान टुर, बन्जी जम्प लगायत अन्य थुपै्र सुविधाहरु दिदै आएको छ ।

पर्यटकलाई यात्रामा कुनै किसिमको असहज परिस्थिती नहोस साथै पर्यटकको इच्छा बमोजिम गन्तव्यमा थप सेवा सुविधाका साथ पु¥याउन एमोनाइट लागिपरेको छ । गोरखा स्थायी घर भएका कृष्ण भित्रकोटी र रसुवा स्थायी घर भएका राजेश न्यौपानेद्धारा स्थापित एमोनाइट ट्राभल्सले अहिले सम्म ३ हजार भन्दा बढी स्वदेशी तथा विदेशी नागरीकलाई सेवा पु¥याइसकेको छ ।

एमोनाइटले पर्यटककै चाहानाबमोजिम एकदिने, दुई दिने तथा हप्ताको यात्रा प्याकेजको सुविधा दिदैआएकोमा इच्छाअनुशार कार, टुरिष्ट बस तथा हवाइमार्गबाट पनि यात्रामा गुणस्तिय सेवा पु¥याउँदै आएको एमोनाइटका प्रवन्धक निर्देशक कृष्ण भित्रकोटी बताँउनुहुन्छ । उहाँले नेपालको टुरिजमका लागि पर्यटकलाई विशेष प्राथमिकतामा राखिएको साथै बजेट अनुशार गन्तव्यमा पु¥याउन सोही अनुकुल वातावरणको सिर्जना गर्ने गरेको बताउँनुहुन्छ ।

एमोनाइटमा नेपाल एकडेमी अफ टुरिजम होटल म्यानेजमेन्ट (नाथम)बाट ट्रेनिङ प्राप्त गाइडहरु भएको । साथै पर्यटकको बिमाको सुविधाले पनि स्वदेशी तथा विदेशी पर्यटकलाई आफू सुरक्षित भएको विश्वास रहने ।

भौगोलिक रुपमा सम्पन्न देश नेपालमा पदयात्रा, तथा हवाइ यात्राको लागि सुविधा भएता पनि यात्राको क्रममा पर्यटकले पाउने सुविधामा कमी हुन गएमा ट्राभल्स संस्थाहरुले गुनासो नै सुन्नुपर्ने अवस्थाको सिर्जना बन्न सक्छ । यस्तो अवस्थामा टुरिजम सेक्टरलाई ध्यानमा राख्दै एमोनाइटले पर्यटकको बिमाको सुविधा दिदै आएको छ । जसबाट स्वदेशी तथा विदेशी पर्यटकलाई आफू सुरक्षित भएको विश्वास रहने निर्देशक कृष्ण बताउँनुहुन्छ । एमोनाइटमा नेपाल एकडेमी अफ टुरिजम होटल म्यानेजमेन्ट (नाथम)बाट ट्रेनिङ प्राप्त गाइडहरु भएकोले पर्यटकलाई कुनै किसिमको असहजता महसुस नभएको साथै अहिलेसम्म कही कतैबाट गुनासो पनि सुन्न नपरेको निर्देशक कृष्ण बताउँनुहुन्छ ।

सानैदेखि चञ्चल स्वभाव तथा बोलीमा मिठास भएका उहाँ धादिङका घर भएका टुरिजम गाइड दाइको प्रेरणाबाट आज यो ठाउँमा आउन सफल हुनु भएको हो । सानैबाट दोहरी साँझमा गीत गाएर गुजारा चलाउँदै आउनुभएका कृष्ण मोडलिङ क्षेत्रमा पनि उत्तिकै रुची राख्नुहुन्छ । उहाँले गायक प्रमोद खरेलको गीतमा आँधी बाटो, आज मलाइ यो जिन्दगी कस्तो कस्तो लाग्न थाल्योलगायत १६ वटा म्युजिक भिडियो खेलिसक्नुभएको छ ।

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!